Zbiór cytatów

książki pełne cytatów na półkach

Dzisiaj dzielimy się z Wami cytatami, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Uważamy, że zmieniają postrzeganie, otwierają na perspektywę, której się nie widziało. Jest ich dużo, dlatego uporządkowane są wg twórców i tak np mamy cytaty Kiyosaki czy Dalajlama. Jeśli jesteście zainteresowani cytatami dotyczącymi wychowania dzieci zapraszamy tutaj.

Dalajlama cytaty

Jeśli myślisz, że wszystko jest winą kogoś innego, dużo się wycierpisz. Kiedy zdasz sobie sprawę, że wszystko wypływa tylko z ciebie samego, poznasz zarówno spokój, jak i radość.

Oceniaj swój sukces na podstawie tego, z czego musiałaś zrezygnować, by go osiągnąć.

Podaruj tym, których kochasz, skrzydła, by mogli latać; korzenie, aby wracali, oraz powody, aby zostali.

Jeśli problem jest możliwy do rozwiązania, jeśli sytuacja jest taka, że możesz coś z nią zrobić, nie musisz się martwić. Jeśli problem nie jest możliwy do rozwiązania, nie martw się. Nie ma żadnych korzyści z zamartwiania się.

Istnieją tylko dwa dni w roku, w których nic nie może być zrobione. Jeden nazywamy wczoraj, a drugi jutro. Dzisiaj jest właściwy dzień, aby kochać, wierzyć i żyć w pełni.

Najbardziej zaskakuje mnie człowiek. Bo poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera, tak naprawdę nie żyjąc.

Pamiętaj, że nie otrzymać tego, czego się chce, to czasem wspaniały łut szczęścia.

Kiedy mówisz, powtarzasz tylko to, czego się wcześniej dowiedziałeś. Kiedy słuchasz, możesz nauczyć się czegoś nowego.

Kiyosaki Robert cytaty

Pieniądze nie są celem. Pieniądze nie mają wartości. Wartość mają marzenia, które pieniądze pomagają zrealizować.

Życie jest jak jazda taksówką, możesz być kierowcą lub pasażerem. Wybór należy do Ciebie.

W prawdziwym świecie często jest tak, że to nie mądrzy idą do przodu, ale umiejący się wyróżnić.

Aby znaleźć jednego księcia, trzeba pocałować wiele żab.

Sceptycy krytykują, a zwycięzcy analizują. Odkrywanie tego, czego inni ludzie nie zauważyli, jest kluczem do sukcesu.

Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł.

Nie pracuj dla pieniędzy, niech one pracują dla Ciebie.

Głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że w szkole nie nabywamy wiedzy o pieniądzach. Wynik tego jest taki, że ludzie uczą się pracować za pieniądze, ale nigdy nie uczą się jak zrobić, aby pieniądze pracowały dla nich.

Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną.

Rób to, co czujesz w sercu, że jest w porządku – i tak będziesz krytykowany. Jeśli to zrobisz, potępią Cię, jeśli tego nie zrobisz, też Cię potępią.

Porażki inspirują zwycięzców, natomiast pokonują przegranych.

Strach przed byciem innym niż pozostali ludzie uniemożliwia większości szukanie nowych sposobów rozwiązywania swoich problemów.

Gdzieś tam w głębi nie miałeś odwagi podejmować ryzyka. Naprawdę chciałeś wygrać, ale strach przegranej był większy niż podekscytowani wygraną. Gdzieś w głębi, ty i tylko Ty, będziesz wiedział, że nie odważyłeś się.

Okrucieństwem jest przejście przez życie w strachu, niezrealizowanie swoich marzeń.

Okrucieństwem jest ciężka praca dla pieniędzy i myślenie, że kupią wam one rzeczy, które uczynią was szczęśliwymi.

Porażka w naszym systemie edukacji nie oznacza, że dziecko jest nieinteligentne, lecz że nie robi tego, co szkoła mu każe.

W Teksasie mają jeszcze inne powiedzenie: “Każdy chce iść do nieba, ale nikt nie chce umierać”. Ludzie bardzo często marzą o tym, że będą bogaci, ale boją się utracić pieniądze. Nigdy więc nie dostają się do nieba.

Lepiej, żebyś zmienił swój punkt widzenia. Przestań mnie obwiniać, myśleć, że to ja jestem problemem. Jeżeli tak myślisz, wtedy musisz mnie zmienić. Jeśli zdasz sobie sprawę z tego, że to ty jesteś problemem, wtedy możesz sam się zmienić, nauczyć czegoś i zacząć wyrastać na kogoś mądrzejszego. Większość ludzi na tym świecie chce zmienić kogoś innego, ale nie siebie. Pozwól, że ci powiem, iż łatwiej jest zmienić siebie, niż kogoś innego…

Bosmans Phil cytaty

Pamięć serca nazywa się wdzięcznością.

Aby samemu stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat

Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których przemierzyć można wszystkie pustynie.

Po każdym dniu trzeba postawić kropkę, odwrócić kartę i zaczynać na nowo.

Nigdy nie jest za późno, aby się pojednać, nigdy nie jest za późno na to, aby pokochać, nigdy także nie jest za późno, aby być szczęśliwym.

Jedynie woda jest w stanie odmienić pustynię. Woda to życie. Miłość jest tą wodą.

Najlepiej bawić się w towarzystwie swoich przyjaciół. Oni podniosą cię, gdy upadniesz, podstawią nogę, by wywołać twój uśmiech.

Czas to nie droga szybkiego ruchu pomiędzy kołyską a grobem; czas – to miejsce na zaparkowanie pod słońcem.

Kto potrafi cieszyć się z małych rzeczy, mieszka w ogrodzie pełnym szczęśliwości.

Miłość oznacza być zupełnie blisko siebie, jednak bez chęci zawładnięcia drugim.

Najpiękniejszy dar to przebaczenie. Tam, gdzie nie chce się przebaczyć, od razu powstaje mur. Od muru zaś zaczyna się więzienie.

Sztuka życia to cieszyć się małym szczęściem.

Dzień bez uśmiechu to dzień spisany na straty.

Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za Tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz.

Dziel z innymi swój chleb, a lepiej będzie ci smakował.

Kogo dotknęło nieszczęście, tego dotknie szczęście.

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

Marzenia są po to, by je realizować.

Murakami Haruki

Wspomnienia ogrzewają człowieka od środka. Ale jednocześnie siekają go gwałtownie na kawałki.

Nie ma na świecie nic równie okrutnego, jak poczucie opuszczenia wywołane tym, że nie ma się na co czekać.

Są wspomnienia, których nie da się zatrzeć. Zostają w człowieku jak nieruchome głazy.

Zamykanie oczu nic nie pomoże. Nic nie zniknie. A raczej, kiedy się je znowu otworzy, będzie jeszcze gorzej. (…) Otwórz szeroko oczy. Tylko mięczaki je zamykają. Tchórze odwracają wzrok od rzeczywistości. Czas mija nawet kiedy ma się zamknięte oczy i zasłonięte uszy.

Są rzeczy, których nie da się zrobić, jeżeli nie pójdzie się na koniec świata.

Wszystko jest kwestią wyobraźni. Nasz odpowiedzialność zaczyna się od wyobraźni.

Każdy z nas ma coś wyjątkowego, co może zdobyć tylko w wyjątkowym okresie życia. Coś w rodzaju małego płomyka. Nieliczni uważni i uprzywilejowani pielęgnują ten płomień, dbają o niego, trzymają niczym pochodnie oświetlającą ich życie. Kiedy jednak ten płomień gaśnie to już na zawsze.

Prawie nikt na świecie nie pragnie wolności. Ludzie tylko myślą, że jej pragną. To wszystko iluzja. Gdyby naprawdę dano im wolność, większość nie wiedziałaby, co począć. Lepiej to zapamiętaj. Ludzie w rzeczywistości lubią niewolę.

Złudzenia mają to do siebie, że im więcej się nad nimi zastanawia, tym bardziej rosną i nabierają tym wyraźniejszego kształtu. I wkrótce przestają być złudzeniami.

Ubywa przyszłości. Przybywa przeszłości. Ubywa możliwości. Przybywa żalu.

Jak masz głupio myśleć, lepiej odpocznij.

Serce przypomina głęboką studnię. Nikt nie wie, co jest na dnie. Można tylko sobie wyobrażać na podstawie tego, co czasami wypływa na powierzchnię.

Często się zdarza, że dopiero przyszłość pokazuje nam, ile coś było warte.

Ciasnota umysłowa, brak wyobraźni i nietolerancja są jak pasożyty. Zmieniają właściciela, zmieniają kształt i żyją wiecznie.

Murphy Joseph

Strach to tylko myśl.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz lęk, wiedz, że jest to znak. Od tej chwili musisz natychmiast zacząć działać. Przede wszystkim nie poddawaj się temu uczuciu. Twój lęk jest w istocie pragnieniem czegoś lepszego; jest tęsknotą za uwolnieniem od strachu i tęsknotą za poczuciem bezpieczeństwa. A gdzie znajdziesz spokój wewnętrzny? Znajdziesz go w swoich myślach o spokoju, w równowadze psychicznej i miłości.

Krytyka i szkalowanie bogatszych jest najpewniejszym sposobem odstraszenia dobrobytu.

Podświadomość ma niezawodne sposoby na rozwiązanie każdego problemu.

Zaprzestań osądzania ludzi. Twój osąd jest wyrokiem czy werdyktem wydanym we własnym umyśle. Mówiąc najkrócej – to twoja myśl. A ponieważ myśl ma naturę stwórczą, więc to, co myślisz o innych lub do nich czujesz, stwarzasz we własnym umyśle, ciele i doświadczeniu.

Cudze słowa i czyny mogą urazić cię tylko wtedy, kiedy im na to pozwolisz w myślach i uczuciach

Wiele osób mówi mi, że chcieliby znaleźć jakąś wioskę albo miasteczko blisko plaży, gdzie mogliby odpocząć i wyciszyć się. Prawdą jest jednak, że dokądkolwiek się udajesz, zawsze zabierasz ze sobą swój umysł. Nie jesteś w stanie uciec od siebie. Jeśli twój umysł jest wzburzony, jeśli przepełnia cię niepokój i wciąż czymś się zamartwiasz, plaża lub góry niewiele pomogą. Pokój to owoc wyboru, a nie zewnętrznych okoliczności.

Pamiętaj, że serce przepełnione wdzięcznością otwiera się na dobrodziejstwa wszechświata.

Czy kiedykolwiek zdałeś sobie sprawę z tego, że gdy planujesz zrobić coś w przyszłości, robisz to w tej chwili? Jeśli boisz się czegoś, co ma dopiero nadejść, odczuwasz strach teraz. Jedyne co musisz zmienić, to obecny sposób myślenia. Przeszłość i przyszłość to dwaj złodzieje, którzy okradają cię z bezcennej teraźniejszości. Jeśli rozpamiętujesz dawne błędy, to teraz – a nie w przeszłości – pozbawiasz się radości, zdrowia i szczęścia.Bywają 30 letni starcy a także 80 letni młodzieńcy.

Twoja podświadomość pomnaża wszystko, co jej powierzysz

W drodze do szczęścia nie napotkasz żadnych przeszkód, prócz tych, które sam wzniesiesz w myślach i w wyobraźni.

Rób tak, jakby to już było rzeczywistością, a stanie się nią.

Takie wartości, jak miłość, piękno, spokój, radość i szczęście, mądrość, serdeczność i zrozumienie nigdy się nie zestarzeją. Twój charakter, zalety umysłu, wiara i przekonania nie zużywają się.

Masz wolny wybór. Wybierz pomyślność i zdrowie. Od Ciebie zależy, czy będziesz życzliwy, czy nie. Bądź uczynny, pogodny, życzliwy, ujmujący, a świat stanie się taki dla Ciebie.

Nie zdołasz osiągnąć sukcesu bez entuzjazmu

Zmień nawyki myślowe, a odmienisz swój los.

Zewnętrzność jest odbiciem wnętrza.

Niezwykła siła podświadomości urzeczywistni każde wyobrażenie, jakie będziesz kreślić z wiarą i uporem. Zaufaj temu, a staną się rzeczy niezwykłe.

1 Comment

Porozmawiajmy czyli miejsce na komentarze