Jak uwieść faceta?

całująca się para

W poprzednim wpisie Gdzie poznać faceta? pisałam, o tym jakie były moje przygody z aplikacją Tinder i jak poznałam mojego Męża. Ten artykuł mówi o tym, w jaki sposób zainteresować sobą faceta.

Odpowiem na pytanie dlaczego, niektóre Kobiety mają adoratorów na pęczki, tworzą szczęśliwe i trwałe związki, a innym się to nie udaje. To artykuł o tym, jak z szacunkiem respektując swoje potrzeby stać się jednocześnie odpowiedzią na potrzeby Partnera. Jak uwieść na stałe, z poszanowaniem siebie po to, by budować, a nie tylko zdobywać. Jeżeli szukasz artykułu o tym, w jaki sposób zainteresować sobą faceta na dłużej to jesteś w dobrym miejscu. Opowiem trochę o psychologii i mowie ciała.

Czego szukają mężczyźni u kobiet, z którymi chcą stworzyć stały związek? Jak podpowiadają badacze mowy ciała, Barbara i Allan Pease, skromności, wstydliwości i nieśmiałości. Ma to zapewnić wierność partnerki, a wierność jest ceniona bardzo wysoko. Oczywiście dla mężczyzny szukającego stałej partnerki liczy się też osobowość, inteligencja i poczucie humoru. Ale…. żeby nie było tak prosto, trzeba pamiętać, że mężczyźni to przede wszystkim wzrokowcy! Mało tego, mężczyzna podświadomie uważa, że partnerka, która dba o swój wygląd, robi to niejako dla niego i w ten sposób potwierdza, że jest on dla niej ważny.

1. Mowa ciała w uwodzeniu

Więc już wybrałaś mężczyznę, którego chcesz uwieść. Teraz zastanawiasz się jak zwrócić jego uwagę. Może wykorzystasz możliwości, które daje mowa ciała?

Doktor Albert Scheflen, ekspert w dziedzinie mowy ciała, odkrył, że kiedy zbliżamy się do przedstawiciela płci przeciwnej, w naszym organizmie zachodzą zmiany fizjologiczne, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Mięśnie odruchowo się napinają w przygotowaniu na ewentualny kontakt seksualny, wciągamy brzuch i prostujemy ramiona, a całe nasze ciało zdaje się młodsze. Mężczyzna wysuwa szczękę i wypina pierś, co przydaje mu aury dominacji. Kobieta, jeśli jest zainteresowana, eksponuje piersi, przechyla głowę, dotyka włosów i pokazuje nadgarstki, żeby sprawiać wrażenie uległej.

Allan i Barbara Pease “Mowa ciała w miłości”

A czy mowa ciała może odstraszyć potencjalnego partnera? Jeżeli będziesz wysyłała niejednoznaczne sygnały, z jednej strony zainteresowania a z drugiej jego braku, mężczyzna nie będzie wiedział jak je odczytać i najprawdopodobniej zdezorientowany nie będzie wykazywał inicjatywy, bojąc się porażki.

Jakim arsenałem dysponujemy?

KONTAKT WZROKOWY

Spojrzenie kokietki, którym kobiety potrafią powodować przyśpieszenie męskiego pulsu. Jak one to robią? 5s spojrzenie w oczy wybranego mężczyzny i odwrócenie wzroku, zabawę należy powtórzyć. Podobno przeciętnemu mężczyźnie potrzeba trzech takich serii, aby zorientował się, że rozpoczęliśmy grę w uwodzenie. Złapałaś już jego wzrok. Świetnie. Teraz wstań i przejdź do baru, toalety, wybierz trasę blisko niego. Śledzi Ciebie wzrokiem? Doskonale! Załapał się do gry.

UŚMIECH

To nasza tajna broń kobieca. Przelotny, skierowany do wybranego mężczyzny, ma spowodować jego ośmielenie oraz potwierdzić naszą gotowość do rozpoczęcia znajomości. Dla mężczyzn uszminkowane czerwone wargi są bardzo atrakcyjnym elementem kobiecej fizjonomii. Jeśli nie czerwone to chociaż lekko błyszczące, wilgotne. Powodują seksualne skojarzenia, budują napięcie.

Dlaczego uśmiech księżnej Diany zjednywał jej tak wielu ludzi i robił oszałamiające wrażenie? Świadomie bądź nie stosowała doskonałą technikę: uśmiechała się, patrząc jednocześnie z ukosa w górę. Taki uśmiech we wszystkich kulturach uznawany jest za atrakcyjny. W mężczyznach wyzwala chęć chronienia kobiety i troszczenia się o nią. Ćwiczenia przed lustrem uczynią mistrzynię 😉

STROSZENIE PIÓREK

Czyli zwracanie uwagi na atrakcyjne elementy naszego ciała. Podkreślanie swojej atrakcyjności, witalności, zdrowia poprzez zabawę włosami i eksponowanie ich piękna, bezwiedne oblizywanie warg, tak aby były wilgotne, eksponowanie naszych delikatnych nadgarstków albo dotykanie szyi i obojczyków dają mężczyzną wyraźne sygnały do rozpoczęcia flirtu. Położenie głowy na koszyczku z rąk, który tworzy swoistą ramkę dla naszej twarzy i dodaje jej uroku to kolejna możliwość przyciągnięcia męskiego spojrzenia. Takich gestów jest sporo. Wszystkie mają przyciągnąć męski wzrok. I robią to znakomicie.

NIEWINNY DOTYK

Zauważyłyście, że osoby, które są Wam bliskie, dotykacie częściej, pozwalacie, aby stały bliżej Was? A co jeśli dotykiem zasugerujemy komuś, że my już jesteśmy blisko, już się lubimy? To działa. Dotykanie ramienia mężczyzny czy jego ręki niby przypadkowo, niechcący to doskonały sposób na stworzenie poczucia bliskości. Tu musisz tylko wyczuć czy mężczyźnie to się podoba, czy może lepiej chwilowo się wycofać, bo przekroczyłyśmy granicę, która w tym momencie jest dla niego nie do przekroczenia.

UBRANIE

Dekolt do połowy pępka i spódnica, która nie pozostawia pola wyobraźni? Tak, jeśli szukasz krótkiej przygody. Jeżeli myślisz o czymś więcej, to raczej niedopięty guzik w koszuli, może czerwone ubranie, szpilki. Buty są bardzo ważne, zmieniają sposób ułożenia kobiecych bioder i dodają atrakcyjności chodowi, który staje się kołyszący i podkreśla biodra oraz pupę. Jasne możemy się przeciwko temu buntować, tylko to nie zmieni rzeczywistości, że natura wyposażyła mężczyzn tak, aby szczegóły związane z kobiecą płodnością były zauważane w pierwszej kolejności.

2. “Zagrania” psychologiczne

Kilka słów prosto omawiających najprostsze zachowania wspierające uwodzenie.

KOMPLEMENTY I SŁUCHANIE

Lubisz komplementy? Mężczyźni też, może jeszcze bardziej niż my, bo słyszą je zdecydowanie rzadziej. Warto z tego skorzystać. Wybranemu mężczyźnie dodadzą odwagi do dalszych działań i sprawią spora przyjemność, a przecież takie osoby są dla nas bardziej atrakcyjne.

Sztuka słuchania drugiej osoby to prawdziwe wyzwanie. Nie mówię o siedzeniu i potakiwaniu głową, ale o prawdziwym głębokim słuchaniu z zainteresowaniem. Jeśli chcesz przeczytać o tym więcej, zapraszam tutaj. Bycie dobrym rozmówcą to sztuka, która przydaje się nie tylko w czasie podrywu.

OSOBOWOŚĆ

Każdy ma swoją i nie warto udawać kogoś, kim się nie jest. Przecież po jakimś czasie prawda tak i tak wyjdzie na jaw. To samo działa w drugą stronę, jeżeli potencjalny partner tylko udawał to będziecie rozczarowane tym udawaniem i raczej niechętne do kontynuowania znajomości. Zachęcam do prezentowania pozytywnej strony własnej osoby, nie ma sensu od samego początku mówić o swoich wadach. Przecież pierwsze spotkania to autoreklama, nikt nie rozpoczyna go od wymienienia wad. Ale pomiędzy pozytywnym mówieniem o sobie a tworzeniem nieistniejącej osoby jest przepaść…

NIKT NIE LUBI DESPERACJI…

Pamiętaj, że szukacie tego samego. Facet, z którym się spotkałaś, przyszedł na randkę, bo też jest samotny i chce to zmienić tak jak Ty. Narzucanie się, planowanie na pierwszej randce domu z ogródkiem i trójki dzieci to nie jest dobry pomysł. Desperacja jest passe. Przecież jesteś wartościową Kobietą, z fajnym życiem, realizujesz swoje pasje, masz ciekawe życie, a obecność mężczyzny doda tylko kolorów, ale nie będzie deską ratunku. Jeśli ma być deską ratunku, to koniecznie zacznij od własnego życia, osobowości etc. a dopiero kiedy Twoje poczucie własnej wartości będzie właściwe, zacznij szukać towarzysza życia. Bądź kobietą interesująca taką, z którą nawet Ty sama dobrze się bawisz i siebie lubisz.

Na koniec

Ważna sprawa kobieta interesująca zasługuje na interesującego mężczyznę. Zrób listę cech, które są dla Ciebie ważne i się ich trzymaj. Tak, abyś w fazie zauroczenia nie popełniła błędu i nie traciła czasu na mężczyznę, z którym nie stworzysz fajnego związku. Pomyśl o tym, co najbardziej cenisz w mężczyznach, czego potrzebujesz, co Tobie imponuje, a co przeszkadza.

O tym, jak poznałam mojego męża i gdzie to zrobiłam, pisałam tutaj. Jeżeli jednak nie jesteś przekonana do internetowych znajomości albo wolisz poznać kogoś w realu, to może poszukaj na kursach zgodnych z Twoimi zainteresowaniami, studiach czy studiach podyplomowych. Będziesz miała pewność, że tematów do rozmów wam nie zabraknie.

1 Comment

Porozmawiajmy czyli miejsce na komentarze