Gdzie poznać faceta?

pierscionek dla dziewczyny

Czyli jak znalazłam miłość na Tinderze. 6 najważniejszych rad…

Kiedy chciałam poznać faceta jedyną opcją wydawał się Internet. Grono znajomych i przyjaciół w związkach nie dawało żadnej perspektywy. Nie jestem typem imprezowej dziewczyny, a z chęciami do wizyt w klubach różnie bywało… Te kalkulacje doprowadziły mnie do chęci przetestowania kilku portali/aplikacji randkowych, po to aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie tego “jedynego” (przypominam jestem mężatką co przerosło moje oczekiwania bo max jaki zakładałam to poznanie Partnera).

Dzięki sieci mogłam również przyśpieszyć proces poszukiwań, ponieważ mogłam korzystać z kilku rozwiązań jednocześnie. Moje doświadczenia wskazują, że najlepszym rozwiązaniem jest Tinder z opcją abonamentu, która pozwala “widzieć więcej”.

Poniżej podzielę się, moim zdaniem najważniejszymi radami, które doprowadziły mnie do szczęśliwego finału, pozwoliły uniknąć rozczarowania i oszczędziły sporo nerwów. A o tym jak uwieść faceta przeczytasz tutaj.

Nie bój się

Jeżeli zastanawiasz się nad założeniem profilu bez zdjęcia to przemyśl to jeszcze raz. Zastanów się co Tobą kieruje. W moim przypadku był to lęk przed oceną ze strony osób, które mnie znają. Dzisiaj wydaje się to mało istotne, jednak wtedy wymagało sporej dozy odwagi, żeby przygotować się na bycie ocenianą. Zadałam sobie pytanie czy to dla mnie naprawdę takie straszne i czy powinnam przywiązywać do tego uwagę. W końcu to moje życie i moje szczęście. Dlaczego mam się ograniczać wstydem przed cudzą oceną?

Jeżeli decydujesz się na profil bez zdjęcia to mocno zmniejszasz swoje szanse na spotkanie fajnej osoby. W trakcie używania aplikacji zobaczysz, że też chętniej komunikujesz się z osobą, która wstawiła chociaż zdjęcie twarzy. Ten drobny detal powoduje, że wydaje się Ona wtedy bardziej znajoma i przyjazna (o tym jaki to mechanizm psychologiczny napiszę innym razem).

Uświadom Sobie czego oczekujesz po Tinderze

Miej jasno określony cel, po co korzystasz z aplikacji. Jeśli chcesz porandkować będziesz zainteresowana zupełnie innymi typem faceta, niż szukając partnera na stałe. To istotne żebyś w głowie miała obraz mężczyzny, jaki Tobie odpowiada (o tym napiszę w kolejnym punkcie).

Ważne żebyś była szczera sama ze sobą a następnie podążała za swoimi decyzjami i nie dała zwieść się chwilowej fascynacji “wielkiej klacie stojącej przy drogim aucie”. Chłopak, który jasno określa, że szuka dobrej zabawy raczej nie jest zainteresowany trwałą relacją (często okazywało się, że tacy Panowie mają żony). Moja rada – odpuść sobie próby skłonienia takiego kogoś do zmiany życia, jest tylu fajnych mężczyzn zainteresowanych tym czego Ty aktualnie szukasz. Wystarczy tylko trochę cierpliwości i poszukiwań, uda się na pewno! Dzięki temu unikniesz wielu rozczarowań, pretensji i nieporozumień.

Skup się na tym co naprawdę ważne

To istotne żebyś w głowie miała obraz partnera jakiego szukasz ale…. pamiętaj też, że ideałów nie ma. Dlatego skup się na tych rzeczach, które są dla Ciebie ważne. Szkoda skreślić miłość swojego życia tylko dlatego, że nosi czerwone skarpetki a koledzy, biznesmani zawsze mają granatowe, dobrej marki 😉 Często rozmawiam z Kobietami, które źle określiły profil poszukiwanej osoby. Szukając, skupiły się na niewłaściwych cechach a zapomniały o istotnych.

Podam przykład – Kobieta pragnąca troskliwego, opiekuńczego partnera lubiącego aktywność, wybrała tylko na podstawie jego zainteresowania siłownią pomijając całą resztę i nie zważając, że jest ordynarny i mało inteligentny. Takie związki może i są fascynujące na początku ale nie wróżą najlepiej na przyszłość. Pamiętaj – trzymaj się swojego planu.

Umawiaj się na randki

Namawiam Was do randkowania! Im dłużej zwlekacie ze spotkaniem tym bardziej nierealne stają się oczekiwania, bo do głosu dochodzą coraz bardziej rozbuchane wyobrażenia o tej osobie. Budowanie relacji, zaufania etc. odbywa się w realnym życiu a nie w naszej wyobraźni.

Łatwiej zauważyć, że coś się nie zgadza podczas spotkania niż podczas wirtualnego kontaktu. No i jeszcze jedno, randkowanie jest przyjemne, dzięki niemu poznałam wielu wartościowych Mężczyzn, z którymi kontakt utrzymuję do dzisiaj a że między nami nie zaiskrzyło…

Zapis do naszego newsletteru zaowocuje naprawdę wartościowymi treściami, które pomogą w drodze do szczęścia.

Mów prawdę i oczekuj prawdy

Masz 37 lat, to to powiedz, nie odejmuj sobie lat. Masz nadwagę, to nie obrabiaj zdjęcia w photoshopie – prawda i tak wyjdzie na jaw. No chyba, że nie jesteś nastawiona na budowanie czegoś trwałego a na chwilową znajomość, w takim wypadku idzie dużo ukryć, kłamać, nie dopowiadać i bawić się dobrze… przez chwilę.

Jeżeli szukasz kogoś na zawsze to podejdź do tego profesjonalnie. Sama nie chciałabyś być oszukiwana więc nie oszukuj a wtedy możesz oczekiwać tego samego. Ma to dodatkowa zaletę, pozwala znaleźć Kogoś z kim czujesz się komfortowo bo możesz być sobą.

Kieruj się intuicją, nie oszukuj Siebie

Bądź otwarta, uważna i sama oceniaj. Nie podążaj za tym co mówią inni tylko słuchaj siebie i pytaj czego chcesz. Może i super trendy jest chodzenie każdego dnia na CrossFit ale czy Tego oczekujesz od związku, kiedy Ty lubisz zaszyć się w domu i czytać książkę?

Pewnie, że część aktywności będziecie wykonywali osobno, ale ciężko pogodzić zupełnie różne style życia. Stosunkowo łatwo pojechać na wakacje tak aby zadowolić zarówno miłośnika gór jak i morza to dużo trudniej negocjować wartości w życiu.

Ty chcesz mieć Dzieci a partner od początku mówi, że ich nie lubi i nie wyobraża sobie w swoim życiu. Nie licz, że jakoś to się poukłada. Pomyśl co stanowi o tym kim jesteś i upewnij się, że macie podobne wartości. Zwiększysz swoją szansę na szczęście.

Wskazówki doprowadziły do…..

Dzięki Tinderowi jestem szczęśliwą mężatką! Kilka osób widząc jaką stanowimy parę prosiło o “wskazówki”. Te zawarte w artykule, dostarczyły mi Kubę! Radzę dobrze się nad nimi zastanowić. A podsumowując mogę powiedzieć: nie bój się, baw się dobrze, idź po to czego chcesz. Powodzenia!

A teraz wygląda to tak 🙂
szczęśliwa para, która poznała się w Internecie

4 Comments

  1. Droga Kasiu,
   zacznę od tego, że Aga na pewno odpowie na Twój komentarz jednak aktualnie ma rączki pełne naszych pociech i ciężko znaleźć choć chwilę by siąść do komputera.
   Jeśli chodzi o Twoje obawy to miej proszę wiarę w to, że gdzieś tam jest człowiek, mężczyzna przeznaczony dla Ciebie. Bądź roztropna i nie daj się zwieść czczym obietnicom. Szukaj aż znajdziesz kogoś, kogo kobieca intuicja obdarzy zaufaniem a serce miłością. Nam się udało, czemu nie ma udać się Tobie? 🙂
   Pozdrawiam ciepło.

  2. Cześć,
   przepraszam, że odpisuję dopiero dzisiaj ale tak jak wspominał Kuba nasze bliźnięta zajmują sporo czasu 😉
   Zacznę od tego, że rozumiem o czym mówisz i bardzo fajnie, że myślisz o swoim bezpieczeństwie.
   Z jednej strony to konieczność zapewnienia sobie bezpieczeństwa fizycznego, przecież co jakiś czas media donoszą o randkach, które skończyły się tragicznie. Powiem co j robiłam aby zminimalizować ryzyko trafienia na problemy. Idąc na randkę po pierwsze wybierałam miejsca zaludnione takie jak kawiarnia, restauracja, park w godzinach gdzie jest wiele osób. Po drugie zawsze podawałam mojej przyjaciółce z kim się spotykam (łącznie ze zrzutem ekranu profilu) i gdzie. W komórce miałam ustawiony alarm, dzięki któremu wiedziała, że należy wezwać pomoc bo jestem w kłopotach.
   Jeśli mówisz o obawie o krzywdę psychiczną, to kwestia przygotowania i pracy nad tym tematem. Zawsze może się okazać, że nawet po wielu latach wspólnego życia, ktoś zawiedzie. Czy z tego powodu nie warto być w związku?
   Pozdrawiam, życzę dużo szczęścia i udanego randkowania.

Porozmawiajmy czyli miejsce na komentarze