fbpx

Blog o dobrym życiu


Najnowsze artykuły


O czym opowiadamy

Do pewnego czasu wstając rano na nogi, zastanawiałem się ile rzeczy przelatuje mi między palcami. Za chwilę czterdziestka, na plecach worek różnych doświadczeń, w sercu masa miłości a w głowie tysiące myśli. Miałem wrażenie, że to najwyższy czas by skorzystać z możliwości, które mam, by każdego poranka zamiast zadawać sobie pytanie co tracę zapytać się siebie czy już pocałować Agg (pieszczotliwe określenie, które nadałem na początku naszej znajomości, mojej cudownej Małżonce) na dzień dobry czy pozwolić Jej jeszcze chwilkę pospać i cierpliwie zaczekać na radość kolejnego, wspólnego dnia.

Podsumowując prostymi słowy – Simply Good Life to blog o tym jak dorastaliśmy do życia szczęśliwego. Poniżej opisane są pokrótce kategorie treści, których używamy do ich systematyzacji, tak aby łatwo było odnaleźć interesujące Ciebie zagadnienia.

Zapraszamy gorąco do wspólnej podróży. WIerzymy w to, że nasze doświadczenia i wiedza przydadzą się podczas Twoich poszukiwań sposobu na ciekawe, pełne pozytywnych emocji i bliskości życie.

Konstruktywne uwagi, pytania i ciekawe pomysły mile widziane. Nie wahaj się odezwać, jeśli czujesz taką potrzebę!

Myśli (Kuba)

Spoglądamy zarówno w stronę teorii naukowych jak i metafizyki. Każde spojrzenie poddane jest myśleniu krytycznemu, które pozwala oddzielić wątki dla nas wartościowe i interesujące od tych, które bezkarnie szerzą ferment głupoty.

Pomysłów na dobre życie szukaliśmy w takich dziedzinach nauki jak psychologia czy socjologia. Poszukując wskazówek, przeglądaliśmy karty historii, od starożytnej Mezopotamii przez Tybet aż po świat wschodu. Naszymi spostrzeżeniami i odkryciami skrzętnie dzielimy się z Tobą, Szanowny drogi Czytelniku.

Dlaczego myśli są ważne?

Naszym zdaniem umysł jako narząd nader plastyczny jest jednym z narzędzi do tego by żyć szczęśliwie. W myśl rzymskiej paremii mówiącej, iż nikogo nie karze się za myślenie (łac. cogitationis poenam nemo patitur), staramy się kształtować sposób myślenia tak, by służył Agnieszce i Kubie, a nie poddawał się tylko zadaniu utrzymania samooceny na jak najmniej dokuczliwym dla świadomości poziomie.

Dobre życie (Agnieszka)

Od zawsze boję się śmierci. Chociaż może to nie tak, może to nie sama śmierć mnie przeraża a niewiedza co dalej. Kiedy jako dziecko myślałam o nieśmiertelności, o czymś co nigdy się nie skończy, byłam przerażona ogromem tej wizji i… brakiem dążenia i celu. Bo przecież mając do dyspozycji wieczność człowiek nie ma żadnych ograniczeń…

Konsekwencje tego strachu noszę w sobie do dzisiaj. Dlatego podejmuję tyle ciekawych inicjatyw, które w moim mniemaniu pozwolą mi dłużej podróżować po tym Świecie. Intensywniej go poznawać i lepiej przygotować się do nieuniknionego końca tej wędrówki.

Żywienie, ruch czy psychologia mają pomóc aby dany nam czas wykorzystać najlepiej jak potrafimy. Nie chcemy rozmienić go na drobne bo chcemy żyć świadomie i uważnie.

Ona i On (Agnieszka i Kuba)

Uwielbiam być zakochanym. Pragnę być świadomym partnerem. Chcę wspierać i uzupełniać moją Ukochaną.

Patrzę jak się uśmiecha i gdy płacze. Dotykam Ją, głaszczę i przytulam. Czasem gdy jestem zaganiany nie wystarcza mi uwagi czy siły by to robić.

Od czasu do czasu da mi pstryka w nos. Oczywiście ja nie jestem jej dłużny i też pokazuję pazurki. Po tym się uśmiechamy.

Miłość zamykamy w symbolu drzewa, Dużego, rozłożystego o wielu gałęziach. Te gałęzie to cząstki naszego uczucia. Trzon drzewa to My.

Praca

To chyba moja domena (Agg). Do niedawna stanowiła główny filar mojego życia, determinowała wiele, włącznie z samooceną. Dzisiaj zyskała kilku towarzyszy i właściwe miejsce w życiu. Myślę, że dzięki tej drodze mogę podzielić się kilkoma przemyśleniami, które być może komuś pozwolą zaoszczędzić błędów i jednocześnie cieszyć się ważnym aspektem codzienności.

Ja (Kuba) podzielę się tymi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy, które pozwoliły mi opanować ciągłą potrzebę udowadniania sobie, że jestem „fajny”. Tak popularne w tych czasach określenie work&life balance jest realne i bardzo przyjemne w odbiorze. Jedynie definicja jest ciut inna od tej, którą powszechnie się lansuje.

Świat wokół nas

Bliscy, przyroda, wszechświat, książki, podróże, nauka, wydarzenia na Świecie. Wszystko co nas otacza może być inspiracją. Jednocześnie staramy się wybierać uważnie, przecież wszyscy mamy do dyspozycji tyle samo czasu w ciągu dnia – magiczne 24h. Na co je przeznaczamy to nasz wybór, każdy z nas żyje z konsekwencjami tych wyborów.

Tematów jest multum – wybieramy te najtrafniejsze i najbardziej dla nas fascynujące.


Dołącz do naszej podróży…

Zapisz się do naszej listy mailingowej aby otrzymywać aktualizacje z blogu.


Wesprzyj nas udostępnieniem – z góry ślicznie dziękujemy.